Sony PS5 Tedarik Sorunlarının 2022 Yılında da Devam Edeceğini Açıkladı - APK İndirelim

Sony PS5 Tedarik Sorunlarının 2022 Yılında da Devam Edeceğini Açıkladı

Geçtiğimiz yıl Sony tarafından piyasaya sürülen PlayStation 5 iki aşamalı lansmana rağmen kısa sürede tükendi hatta karaborsaya kadar düştü. Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan firmanın bu yılın sonuna kadar yeni nesil konsoldan daha fazla çıkaracaklarını söyledi.

Şirketin CEO’su yaptığı açıklamada Sony’nin  PlayStation 5 kıtlığı için çok üzgün olduğunu ancak koronavirüs salgınının sürece olumsuz etki yaptığını belirtti. Aynı zamanda da PS5 için gelen yüksek talep veön siparişleri dikkate alarak önümüzdeki yıldan sonra tamamen seri üretime geçileceğinide söyledi. Sony şirketinin CEO’su açıklamalarına şunlarıda ekledi:

“En sıra dışı şey, her şeyin 2020’de gerçekleşmiş olması. Öğrendiğim tek şey, bunu bir salgın durumunda bir daha asla yapmayacağım. Bu zorlu ortamda PS4 lansmanında olduğundan daha fazla PS5 ürettik. İnsanlar lansmanda konsol bulamazlarsa, bunun için çok üzgünüz ve özür dileriz. Noel öncesi ve sonrasında pazara önemli sayıda konsol sağlamak için gerçekten çok çalıştığımızdan emin olabilirler.”Sony, 31 Mart’a kadar 7,8 milyon satış gerçekleştirdikten sonra, Nisan 2021’de başlayan mali yılda en az 14,8 milyon PS5 konsolu üretmeyi hedefliyor . Şirket ayrıca ilk mali yılında 14,8 milyon PS4 konsolu sattı, ancak bu dönemin çoğunda ciddi tedarik kısıtlamaları yaşamadı, bu da PS5 için ilk talebin belirgin şekilde daha yüksek olduğunu gösteriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir